Koncerty pro IMPULS

Od roku 2005 zve Nadační fond IMPULS rok co rok své příznivce, partnery a pacienty na slavnostní benefiční večer. Každý rok rozezvučí tóny nástrojů špičkových interpretů jiný prostor, každý rok jsme svědky neotřelých uměleckých produkcí, zpestřených zajímavým doprovodným programem.

Každý rok je Koncert pro IMPULS jiný, každý večer je jedinečný.


Koncert pro IMPULS 2018 se uskuteční 17. dubna v pražském kostele Sacre Coeur.

Vystoupí česká violistka Kristina Fialová, houslisté Eva a Radim Krestovi, violoncellista Petr Nouzovský a klavírista Martin Kasík.Programem již 13. ročníku benefiční akce provede Martina Kociánová. Součástí večera bude bohatý doprovodný program. Více ZDE.

Vstupenky v ceně 390 Kč je možné zakoupit v síti Ticketproticketpro logo 250


koncert 2014 444x330

Z historie benefičních Koncertů pro IMPULS

Projekt benefičních koncertů „Pro IMPULS“ odstartoval v roce 2005 v Divadle Archa a stal se počátkem desetileté spolupráce nadačního fondu s Českým klarinetovým kvartetem (od roku 2007 nesoucím nový název Clarinet Factory). Již po prvních dvou letech se podařilo z výnosů koncertů této, na naší scéně zcela ojedinělé, multižánrové hudební formace podpořit projekty za 1.547.951 Kč v MS centrech VFN Praha, FN Ostrava a Krajské nemocnici České Budějovice. 

Večery v následujících letech na tento úspěch navázaly, a tak bylo možné díky beneficím financovat například nákup vybavení MS center, mezioborové terapeutické programy, zejména projekt „Potkalo se tělo s duší“, či psychoterapeutickou péči pacientů. Výtěžek posloužil i v počáteční fázi k rozvoji registru ReMuS.

Upřímné poděkování v tomto ohledu patří jak umělcům Clarinet Factory, tak mnoha partnerům Koncertů pro IMPULS, zejména tradičnímu generálnímu partnerovi, společnosti UNIMEX GROUP, a.s.

Nezapomenutelnou oslavou 15. narozenin nadačního fondu a současně vyvrcholením desetileté spolupráce s Clarinet Factory se stal benefiční večer v roce 2015.


koncert 2016 444x330

Koncert pro IMPULS v druhé dekádě

Následující rok přinesl již zcela odlišný zážitek. Na pódiu koncertního sálu Anežského kláštera se poprvé sešla čtveřice světově uznávaných interpretů klasické hudby – violistka Kristina Fialová, violoncellista Petr Nouzovský, akordeonista Ladislav Horák a harfistka Dominika Ťuková, aby podpořili nemocné s roztroušenou sklerózou speciálně sestaveným programem postaveným na prolínání klasické hudby a argentinského tanga.

Projekt benefičních koncertů má tak přes svůj společenský charakter a uměleckou hodnotu ryze praktický přínos pro desítky pacientů.

Je významným zdrojem nadačních prostředků, a zároveň účinným nástrojem osvěty – pomáhá informovat veřejnost a pacienty o nezbytnosti komplexního přístupu k léčbě roztroušené sklerózy a provázanosti léčby těla a duše.


Čtěte také:

Výtěžek koncertu pro IMPULS: 400 000 Kč
Na letošním Koncertu pro IMPULS rozezní své housle Václav Hudeček