Koncerty pro IMPULS

Od roku 2005 zve Nadační fond IMPULS rok co rok své příznivce, partnery a pacienty na slavnostní benefiční večer. Každý rok rozezvučí tóny nástrojů špičkových interpretů jiný prostor, každý rok jsme svědky neotřelých uměleckých produkcí, zpestřených zajímavým doprovodným programem.

Každý rok je Koncert pro IMPULS jiný, každý večer je jedinečný.


KOncert pro iMPULS 2021

20. 4. 2021 od 19:00 z Emauzského kláštera prostřednictvím TV Noe

Vystoupí Roman Patočka – housle, Kristina Fialová – viola, Petr Nouzovský – violoncello, Adam Skoumal – klavír.

Celým večerem bude provázet moderátorka Barbora Černošková.  

Více o koncertě čtěte v článku Koncert pro dvacet tisíc příběhů roztroušené sklerózy.

Pomozte lidem, kteří se nevzdali, kteří se nevzdávají. Přispět můžete dobrovolným příspěvkem na náš transparentní účet 8888999000/2010 (VS: 201500051) nebo přímo pomocí tohoto QR kódu:

QRkod koncert

Stáhněte si PROGRAM.

banner web NFI 540x339px


Z historie benefičních Koncertů pro IMPULS

Projekt benefičních koncertů „Pro IMPULS“ odstartoval v roce 2005 v Divadle Archa a stal se počátkem desetileté spolupráce nadačního fondu s Českým klarinetovým kvartetem (od roku 2007 nesoucím nový název Clarinet Factory). Již po prvních dvou letech se podařilo z výnosů koncertů této, na naší scéně zcela ojedinělé, multižánrové hudební formace podpořit projekty za 1.547.951 Kč v MS centrech VFN Praha, FN Ostrava a Krajské nemocnici České Budějovice. 

koncert 2014 444x330Večery v následujících letech na tento úspěch navázaly, a tak bylo možné díky beneficím financovat například nákup vybavení MS center, mezioborové terapeutické programy, zejména projekt „Potkalo se tělo s duší“, či psychoterapeutickou péči pacientů. Výtěžek posloužil i v počáteční fázi k rozvoji registru ReMuS.

Upřímné poděkování v tomto ohledu patří jak umělcům Clarinet Factory, tak mnoha partnerům Koncertů pro IMPULS, zejména tradičnímu generálnímu partnerovi, společnosti UNIMEX GROUP, a.s.

Nezapomenutelnou oslavou 15. narozenin nadačního fondu a současně vyvrcholením desetileté spolupráce s Clarinet Factory se stal benefiční večer v roce 2015.


Koncert pro IMPULS v druhé dekádě

Následující rok přinesl již zcela odlišný zážitek. Na pódiu koncertního sálu Anežského kláštera se poprvé sešla čtveřice světově uznávaných interpretů klasické hudby – violistka Kristina Fialová, violoncellista Petr Nouzovský, akordeonista Ladislav Horák a harfistka Dominika Ťuková, aby podpořili nemocné s roztroušenou sklerózou speciálně sestaveným programem postaveným na prolínání klasické hudby a argentinského tanga.

koncert 2016 444x330

Kristina Fialová s Petrem Nouzovským byli se svými hosty hlavními interprety koncertů i v následujících dvou letech. V roce 2017 si s nimi v Kostele sv. Šimona a Judy zahrál Václav Hudeček  za doprovodu Barocco sempre giovane, o rok později vytvořili společně s houslisty Evou a Radimem Krestovými a pianistou Martinem Kasíkem jedinečné těleso, který kvintety Roberta Schumanna a Antonína Dvořáka rozezněl smíchovský kostel Sacre Coeur. V roce 2019 si ambasadorka NFI Kristina Fialová pozvala do Pražské křižovatky pianistku Jitku Čechovou.

Od roku 2020, kdy nás sužuje pandemie Covid-19 jsme koncerty bohužel byli nuceni převést do online prostředí a streamovat je bez diváků. Koncert 2020 ze Sukovy síně pražského Rudolfina přenášela TV Noe, stejně tomu bude i v letošním roce.

Projekt benefičních koncertů má tak přes svůj společenský charakter a uměleckou hodnotu ryze praktický přínos pro desítky pacientů. Je významným zdrojem nadačních prostředků, a zároveň účinným nástrojem osvěty – pomáhá informovat veřejnost a pacienty o nezbytnosti komplexního přístupu k léčbě roztroušené sklerózy a provázanosti léčby těla a duše.


Čtěte také

Děkujeme, že pomáháte

Společně proti roztroušené skleróze

Večer pro IMPULS, večer pro klavír a violu

Výtěžek koncertu pro IMPULS: 395 980 Kč

Koncert pro IMPULS letos v jiné dimenzi 

Výtěžek koncertu pro IMPULS: 400 000 Kč

Na letošním koncertu pro IMPULS rozezní své housle Václav Hudeček


Generální partner

UNIMEX logo

 

Hlavní mediální partner

Impuls CMYkOchranaZona

 

Partneři

 HR logo a nazev var B      Merck pod Partnerem  Klasikapluslogo 03 sirka barevne CMYK krivky 01animadecor fin sirka RGBCF 2020 CZ CMYK 01   LOGO NOE 2018