Společně proti roztroušené skleróze

Kristina Fialová, první dáma české violy, zve 21. 4. ve 20:05 ke sledování přímého přenosu benefičního koncertu na pomoc lidem s nevyléčitelnou nemocí.


Koncerty se nekonají, divadla jsou zavřená, ještě nějaký čas bude trvat, než se život vrátí do starých kolejí. Přesto si můžete vychutnat jedinečný hudební zážitek. Kristina Fialová, jejíž pozvání přijali nejlepší z nejlepších - Markéta a Ivan Vokáčovi, Jan Mráček, Karel Untermüller, Petr Nouzovský -  připravila opět neopakovatelný program. Dvoje housle, dvě violy, dvě violoncella. To vše z pohodlí vašeho domova.

S prvním tahem smyčce se ponořme do barevného světa hudby P. I. Čajkovského a Arnolda Schönberga na pomoc lidem bloudícím v šedi. Koncert ze Sukovy síně pražského Rudolfina bude vysílat TV Noe v přímém přenosuKoncert k 20. narozeninám NF IMPULS, patnáctý benefiční koncert na pomoc tam, kde je to zapotřebí.

Celým večerem bude provázet herečka a moderátorka Tereza Kostková.

Pacienti RS centra při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze se neobejdou bez psychoterapeutické péče, která jim pomůže k obnově kvality života, rozvoji. Přejít přes překážky, které jim do cesty nastražila roztroušená skleróza, sami nedokáží.

Pomoc dnes potřebují lékaři, hasiči, sociální pracovníci… a lidé s RS, které zvlášť v této situaci provází nejistota, strach, deprese.

Zaplňme letos koncertní sál alespoň na dálku, usaďme se do křesla se sklenkou dobrého vína (a jestli máte chuť i ve večerních šatech) a pomozme. Nikdy to nebylo snazší.

Díky Darujme.cz, darujte online, klidně hned: www.darujme.cz/KoncertProIMPULS


Život s RS? To, co se nás každý den, každou hodinu i minutu dotýká.

Je to nákup, jízda metrem, čtení knížky. Zavázat si tkaničky, zapnout knoflíky, uvařit si kávu, zvednout dítě do náruče. Pro zdravého člověka samozřejmosti…

Hudba pomáhá, pomůžete také? Připojte se k nám, děkujeme.

Koncert věnujeme všem, kteří, ač si cestu s roztroušenou sklerózou nevybrali, se nebojí být povzbuzením pro druhé. A Vám všem, kteří i když nemusíte, touto cestou jdete také a pomáháte tam, kde je to zapotřebí.

Koncert se koná pod záštitou senátora Pavla Fischera, předsedy výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

„Člověka můžeš obdarovat málem, a přece ho potěšíš, jako bys mu na ramena připevnil křídla.“  Stefan Wyszynski


Programpozvanka BKI 20202

A. Schönberg - Zjasněná noc, op. 4

1. Sehr Langsam
2. Etwas bewegter
3. Schwer betont
4. Sehr breit und langsam
5. Sehr ruhig   

P. I. Čajkovskij - Souvenir de Florence, op. 70 

1. Allegro con spirito
2. Adagio cantabile
3. Allegretto moderato
4. Allegro vivace