Soutěž 2023

V rámci osvětového projektu Rozsviťme ČR pořádáme od prvního roku sázení výtvarnou a literární soutěž. 


Její 7. ročník jsme spustili tradičně u příležitosti Světového dne RS. Svá výtvarná a literární díla jste mohli zasílat do 30. září 2023. Internetové hlasování, které letos probíhalo do konce října na našich facebookových stránkách, již zná své vítěze

Děkujeme za každý poslaný obrázek či literární dílo. Gratulujeme nejen vítězům internetového hlasování, ale všem soutěžícím: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

Také porota vybrala a ocenila další díla. A to jak porota složená z našich ambasadorů violistky Kristiny Fialové, výtvarnice Zuzany Čížkové a fotografa Aleše Zajíčka, tak porota Nadačního fondu IMPULS. Podívejte se na výsledky.

Těšíme se na Vás při společných hodinách a protože nám všechny obrázky do jednoho udělaly velkou radost, přijedeme Vám poděkovat osobně. K soutěži totiž patří také interaktivní besedy ve školách - v zapojených třídách po vyhlášení výsledků probíhá osvěta hrou, rozdáme si diplomy a přitom si zahrajeme smyslové hry. Přečtěte si lednovou reportáž ze ZŠ Černošice. V této třídě letos opět děti malovaly a ke svým obrázkům navíc připojily také motivační karty se vzkazy lidem s nevyléčitelnou nemocí.

Za letošní motto soutěže jsme zvolili citát Ralpha Waldo Emersona "Život je cesta, nikoli cíl". Ústředním motivem však stále zůstala slunečnice. Slunečnice jako symbol naděje, jako světlo a malé, soukromé slunce pro nemocné roztroušenou sklerózou. 

ROZCESTNÍK VŠECH DĚL 

Pravidla soutěže

 

Děkujeme hlavnímu partnerovi

Merck pod Partnerem


Z historie

Od 1. ročníku Rozsviťme ČR pořádáme výtvarnou soutěž. O 1. ročníku si můžete přečíst ZDE.

2. ročník soutěže rozšířili o literární kategorii. Více ZDE. Výsledky najdete ZDE.

Výsledky internetového hlasování i díla oceněná porotou ve 3. ročníku literární a výtvarné soutěže Rozsviťme Českou republiku najdete ZDE a ZDE.

O 4. soutěžním ročníku si přečtěte ZDE. Výsledky najdete ZDE.

Jak dopadl 5. ročník soutěže, čtěte ZDE. Kompletní výsledky a přehled všech děl najdete ZDE.

Výsledky 6. ročníku soutěže najdete ZDE. Více o soutěži 2022 čtěte ZDE.