Den otevřených dveří MSC

V rámci průvodce po odborných MS centrech v celé České republice jsme pro rok 2023 připravili ucelený projekt mapující život ženy s roztroušenou sklerózou.

Videa odpovídají na palčivé otázky všech nově diagnostikovaných – novinky v léčbě včetně dalších možností terapií – fyzioterapie a podpory k pravidelnému pohybu, psychoterapie, a co můžete dělat v případě problémů, včetně ergoterapie. Stále aktuální téma mateřství, jak se připravit, čeho se nebát, a na co si naopak dát pozor. Co dělat, když mám léky v ledničce, která přestala fungovat? Co dělat a nedělat na dovolené, kam bez obav cestovat a čemu se vyhnout. Odborné a motivující komentáře, výzvy k odpovědné péči o sebe, udržování dobré fyzické kondice…

Život s roztroušenou sklerózou je těžký, každý den přináší nové výzvy, které potřebují nová rozhodnutí. Abychom vám život s nemocí usnadnili, rozhodli jsme se virtuálně představit Centra vysoce specializované péče v Jihlavě, Teplicích, Ostravě, Brně - Bohunicích, Českých Budějovicích, Hradci Králové. 

Pusťte si celý stream na našem Youtube kanálu 

Čeká Vás soubor konkrétních a zajímavých informací, ať už je to reálný náhled na to, jak konkrétní MSC vypadá, kde je recepce a jak to tam chodí, kde najdete infuzní místnost, kde rehabilitaci a proč ji chtít.

Do roku 2025 máme v plánu zveřejnit celkem 15 videí a představit postupně všechna MS centra v ČR. Výtěžek projektu jde na podporu komplexní léčby, zejména psychoterapie.  

FOTOGRAFIE Z NATÁČENÍ 

 • Ing-Katerina-Bemova_NFI_Podekovani
 • MUDr-Marta-Vachova_Bez-obav-do_RS-centra
 • MUDr-Olga-Zapletalova-MSC-Ostrava_Na-stejne-vlne
 • MUDr-Pavel-Hradilek-MSC-Ostrava_RS-a-tehotentstvi
 • MUDr-Radek-Ampapa_Koncept-pece-v-CR
 • Proc-je-dulezita-fyzioterapie-a-pohyb
 • Pruvodce-socialni-pomoci-pri-RS
 • Pruvodce-v-MSC-Teplicich
 • Screenshot_746_1
 • Screenshot_756_1
 • Screenshot_758
 • Screenshot_759_1
 • Screenshot_760_1
 • Screenshot_761_1
 • Screenshot_767_1

Děkujeme každému, kdo pomáhá, děkujeme za podporu a pomoc lidem s RS.

„Člověka můžeš obdarovat málem, a přece ho potěšíš, jako bys mu na ramena připevnil křídla.“ Stefan Wyszynski


DĚKUJEME ZA PODPORU NAŠIM PARTNERŮM

2023

Zlatý partner 2023

 Merck pod Partnerem     teva transparent


2022

Zlatý partner 2022

Merck pod Partnerem

Bronzový partner 2022

Logo Glenmark CZ 01


2021 

Zlatý partner 2021

teva transparent                 Novartis PARTNER               SANDOZ logo transparent

Stříbrný partner 2021

Logo Glenmark CZ 01 


2020

24. listopadu 2020 jsme pro vás připravili virtuální Den otevřených dveří v MSC VFN v Praze. A jelikož o roztroušené skleróze je zapotřebí mluvit nejenom jeden den v roce, můžete si záznam pustit, kdykoliv budete chtít. Kompletní virtuální prohlídku spustíte kliknutím na tento odkaz.

Prohlédněte si úvodní prezentaci. Po ní prohlídce následují v dalších jednotlivých videiích na Youtube kanálu NFI přednášky profesorky Evy Kubala Havrdové, docentky Dany Horákové či MuDr. Dominiky Šťastné, fyzioterapeutka Klára Novotná zase představí cvičení pro pacienty RS. 


MSC2

Den otevřených dveří v MSC VFN v Praze se pravidelně koná od roku 2017, vždy v době kolem Světového dne RS. Pro pacienty jsou v MS centru na pražském Karlově náměstí vždy připraveny přednášky, ukázky cvičení, konzultace s odborníky v oblasti psychoterapie, fyzioterapie i sociálního poradenství, také možnost osobních konzultací a získání důležitých informací nebo odpovědí na otázky, na které se pacienti třeba i báli zeptat… 

Ročník 2020 byl trochu specifický, jelikož jsme ho podobně jako v téhle době lecos dalšího museli přesunout nejen do podzimu, ale nakonec i do onlinu. Ale všechno zlé je k něčemu dobré, a tak jsme na prohlídku MS centra mohli alespoň pozvat úplně všechny. Na vzdálenosti nezáleží, virtuálně se může připojit každý. V rámci situace kolem covidu-19 jsme naší akcí rovněž chtěli povzbudit všechny, koho se dotkla.

Z klidu a pohodlí domova se tak můžete zúčastnit setkání předních odborníků a poslechnout si důležité i nové informace, podívat se, jak můžete cvičit z domova, kde najdete ty správné návody jasně a názorně ukázané, a rovněž povzbuzení, že veškerá péče a zázemí pro pacienty je na prvním místě celého týmu MSC.


Děkujeme partnerům 2020

Platinový partner

Merck pod Partnerem

 

Zlatý partner

Biogen HLAVNI PARTNER

Stříbrný partner

Roche pant c 10

 

 

 

 

Bronzoví partneři

Novartis PARTNER                teva transparent


MSC6Plakáty z jednotlivých ročníků

 

2020

2019

2018

2017