S ereskou je to jako s rozbitým autem, říká profesorka

Ve středu 20. dubna se hrálo v Kostele sv. Šimona a Judy pro lidi s roztroušenou sklerózou.


V rozbitém autě se už dneska nikdo sám vrtat nebude. S roztroušenou sklerózou je to stejné, říká profesorka Eva Kubala Havrdová, největší česká odbornice na tuto nemoc. „S autem taky dojedete raději do servisu a i u této nemoci by měl člověk v prvé řadě vyhledat odborníka,“ vysvětluje. A to nejen lékaře, ale také fyzioterapeuta a psychoterapeuta. Právě na podporu psychoterapie se ve středu 20. dubna konal již posedmnácté benefiční Koncert pro IMPULS.

Po dvou letech covidové pauzy, kdy jsme museli koncerty přesunout do online režimu, jsme se mohli konečně setkat naživo. V Kostele sv. Šimona a Judy na pražském Starém Městě jsme vyslechli krásné skladby v podání naší ambasadorky, violistky Kristiny Fialové, která si na pódium tentokrát přizvala harfistku Kateřinu Englichovou, hobojistu Viléma Veverku, klavíristu Martina Kasíka a violoncellistu Petra Nouzovského.

Zazněla pestrá paleta hudby od skladatelů období romantismu i od současných autorů. Vychutnali jsme si skladby Fryderyka Chopina, Roberta Schumanna, Felixe Mendelssohn-Bartholdyho nebo Johanesse Brahmse a také skladby Josefa Vejvody či Arvo Pärta. Večerem provázela s grácií a noblesou Veronika Paroulková z Klasiky Plus. „Není pochyb o vážnosti a zákeřnosti této nemoci a o důležitosti podpory,“ uvádí.

Během večera bylo možné zakoupit si za symbolickou cenu 60 Kč občerstvení, které připravili přátelé nadačního fondu, dát si výtečnou kávu od firmy Doubleshot nebo ochutnat víno od sommeliéra Víta Poppa. „Celý výtěžek jde na podporu psychoterapeutické péče, která pomáhá překonávat překážky, rozvíjet se a žít kvalitní život,“ říká předsedkyně správní rady NFI Kateřina Bémová. Koncert by se samozřejmě nemohl konat bez našich partnerů, kterým tímto velice děkujeme. Záštitu letos převzal senátor Pavel Fischer, předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Velmi děkujeme!

Fotografie z koncertu najdete na našich facebookových stránkách.

Na Youtube si pak můžete pustit záznam celého koncertu a na uvedené číslo účtu či prostřednictvím DMS zaslat příspěvek na potřebnou péči pro lidi s RS. Děkujeme!


GENERÁLNÍ PARTNER

UNIMEX logo

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

Impuls CMYkOchranaZona

PARTNEŘI

Klasikapluslogo 03 sirka barevne CMYK krivky 01  animadecor fin sirka RGB   LOGO NOE 2018      Clarion CS006 cl n 4c      Popp 2 1    doubleshot logo jednoradkove cesnet RGB