Smyčce pomohou lidem s RS

18. ročník Koncertu pro IMPULS opět zaplatí psychoterapii pro pacienty.


Kostel sv. Šimona a Judy na pražském Starém Městě rozezní 13. dubnový den barokní smyčcové koncerty Antonia Vivaldiho, Georga Friedricha Händela či Johanna Sebastiana Bacha pro nemocné s roztroušenou sklerózou. Benefiční Koncert pro IMPULS, kam si první dáma české violy Kristina Fialová tentokrát vedle dalších hostů pozvala houslovou legendu Václava Hudečka, začne o půl osmé večer. Stejně jako vloni se moderátorské úlohy zhostí Veronika Paroulková z KlasikaPlus.

Tradiční akci na podporu psychoterapie, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, bude v přímém přenosu vysílat Televize Noe. Koncert pro lidi s nevyléčitelnou nemocí se uskuteční už poosmnácté a již poosmé v řadě se odehraje v režii violistky a dlouholeté ambasadorky Nadačního fondu IMPULS Kristiny Fialové, která je odbornou kritikou oceňována především za dokonalou techniku, ohnivý temperament a sofistikované hudební cítění. 

"Letošní Koncert pro IMPULS bude opět unikátní. Mám ohromnou radost, že můžeme přivítat vzácné hosty –⁠⁠⁠ legendárního houslistu Václava Hudečka spolu s mladým a talentovaným houslistou Markem Pavlicou za doprovodu Atlantis Collegia. Zazní díla nejznámějších barokních autorů, která byla ve své době považována za hity v pravém slova smyslu," říká Kristina Fialová, která si Václava Hudečka na pódium přizvala už podruhé.

Poprvé Hudeček pro NFI benefičně zahrál na stejném místě v roce 2017, a to v doprovodu souboru Barocco sempre giovane. Tentokrát hudebníky doprovodí komorní sdružení Atlantis Collegium dirigenta Vítězslava Podrazila, které letos slaví třicet let své existence.

Těšit se můžeme hodinový hudební program složený z několika smyčcových koncertů a jedné symfonie z oratoria. Vedle děl A. Vivaldiho, G. F. Händela a J. S. Bacha zazní také skladby Georga Philippa Telemanna a Jiřího Antonína Bendy. „Vážíme si toho, že Kristina Fialová opět sestavila nádherný program, který pomůže získat finanční prostředky na nezbytnou psychoterapeutickou péči pro ty, kterým zasáhla do života roztroušená skleróza,“ říká předsedkyně Nadačního fondu IMPULS Kateřina Bémová. Výtěžek z koncertu, nad nímž přijal záštitu senátor, předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavel Fischer, bude plně věnován na psychoterapeutickou pomoc pacientů s roztroušenou sklerózou v Praze 2.

K výtěžku ze vstupného v hodnotě 450 Kč, které si můžete zakoupit prostřednictvím portálu GoOut nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., bude možné přispět také na transparentní účet 8888999000/2010 nebo prostřednictvím DMS zasláním SMS ve tvaru: DMSmezeraIMPULSmezera190 na číslo 87 777.


Program

G. Ph. Telemann: Koncert F dur pro housle, violu a smyčce
A. Vivaldi: Koncert e moll pro smyčce a continuo
A. Vivaldi: Koncert a moll pro dvoje housle a smyčce

-----------------

G. F. Händel: Sinfonia z oratoria Josef
J. S. Bach: Koncert Es dur pro violu a smyčce
J. A. Benda: Koncert pro housle a smyčce D dur (Grave)
A. Vivaldi: Koncert B dur pro housle, violu a smyčce


Pozvánka ke stažení