Malujte, pište a vyhrajte! Soutěž Rozsviťme ČR je opět zde

Vyhlašujeme 2. ročník soutěže Rozsviťme ČR s podtitulem "…tak jako slunečnice každý den…". 


SOUTĚŽ BYLA JIŽ UKONČENA, ZÚČASTNĚTE SE INTERNETOVÉHO HLASOVÁNÍ O DÍLO, KTERÉ SE VÁM NEJVÍC LÍBÍ!


Máte rádi slunečnice? Léto kulminuje a prázdniny jsou ve své druhé polovině. Ještě několik málo týdnů a děti se z chalup, chat, táborů, výletů, ale také mnoha zajímavých míst vrátí zpět do školních lavic.

Pojďte se s námi alespoň na chvíli vrátit do krajiny rozzářené nejenom sluncem, ale také slunečnicemi. Kreslete, malujte, vyberte si libovolnou výtvarnou techniku, vezměte si tužku a papír a zvolte si jakoukoli literární formu ke ztvárnění slunečnice.

Když se řekne slunečnice, napadne asi každého Vincent van Gogh.

Vincent van Gogh začal malovat slunečnice jednoho srpnového rána roku 1888, když bydlel ve žlutém domě v Arles. Mistral byl tak silný, že musel pracovat uvnitř, kde se soustředil na kříšení staré a vytrvalé holandské tradice květinových zátiší. Na téma slunečnic vznikly čtyři obrazy, které vyvrcholily zářivou zlatou a žlutou symfonií.

Jeden z obrazů se svými křehčími detaily a zářivějším jasem vyvolává představu časného letního rána, další potom navodí náladu  letního odpoledne. Nakreslete si svůj slunečnicový den…

Ať si vyberete svěží ráno a jasné barvy, nebo odpolední či večerní měkké tóny, slunečnici jednu, nebo jako Vincent 3 či 6 a třeba 15 květů, zvolíte barvy nebo uhel, přidejte se k těm, kteří svojí slunečnicí podpořili lidi s nevyléčitelnou nemocí, s roztroušenou sklerózou.

A je Vám bližší povídka, fejeton, poezie?

Těšíme se na všechna literární i výtvarná díla,

Váš Nadační fond IMPULS

Rozsvitme Soutez540x339


PRAVIDLA SOUTĚŽE

Kreslete, malujte, vystřihujte, nalepujte a posílejte nám obrázky slunečnic (formáty A4-A3). Letošní soutěž je rozdělena do tří kategorií - předškoláci, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a o vítězi tentokrát vedle odborné poroty rozhodne také internetové hlasování, které bude na podzim spuštěno na našich webových stránkách.

Přečtěte si pravidla výtvarné soutěže, kde najdete také adresu, kam obrázky posílat, a nezapomeňte uvést na zadní straně obrázku své jméno, věk a kontakty. Těšíme se na vaše výtvory!

A to není vše! Soutěžit budeme tentokrát i na poli literatury. Na téma slunečnice můžete psát básně, fejetony, povídky i jiné útvary. Literární soutěž má rovněž tři kategorie - školáci, středoškoláci a dospělí, více v pravidlech literární soutěže.

Přejeme vám krásné kreativní léto a podzim a těšíme se na vaše díla!

Sledujte náš web a Facebook, aby vám nic neuteklo! 


Soutěž probíhá v rámci 2. ročníku osvětové kampaně Rozsviťme ČR, která si klade za cíl podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou a zlepšit jejich možnosti a dostupnost léčby a rehabilitační péče. Happeningy letos proběhly v několika městech: 

23. 5. v Ostravě
26. 5. v Kostelci nad Orlicí 
27. 5. v Uherském Hradišti
28. 5. v Teplicích
28. 5. v Plzni
30. 5. v Praze
30. 5. v Českých Budějovicích
5. 6. v Jihlavě
6. 6. v Liberci
12. 6. v Brně 
21. 6. v Kostelci nad Labem

Pacienti s RS, jejich lékaři, sestry, představitelé města, místní firmy, nadační fond, Unie Roska a podporovatelé osadili veřejné pozemky rozkvetlými slunečnicemi na znamení podpory lidí s RS. Kampaň však stále nekončí a bude probíhat až do podzimu. Připojit se totiž můžete i z domova. Zasazením semínka slunečnice či vysazením sazenice. Stejně jako loni budeme rádi, když nám budete posílat obrázky svých vzrostlých slunečnic. Více čtěte ZDE.