Soutěž: Pojďte s námi do pohádky

V rámci 4. ročníku osvětové kampaně Rozsviťme ČR opět vyhlašujeme výtvarnou a literární soutěž.


Malujte, kreslete, stříhejte, nalepujte a pište a do 30. září 2020 posílejte na adresu Nadačního fondu IMPULS.

Letošní téma je pohádkové. Ke Světovému dni roztroušené sklerózy jsme totiž vydali dětskou knížku. Dobrodružná pouť víly Puntičky je o přátelství, pomoci i o nových výzvách. A právě ty musí každý den překonávat i pacienti s nevyléčitelnou nemocí. Symbolem naděje, světlem a malým, soukromým sluncem pro nemocné roztroušenou sklerózou jsou slunečnice. Není náhodou, že právě tyto květiny má Puntička nejraději.

"Pojďte s námi do pohádky" a namalujte květiny, které vílu a její kamarády čekají na velký návrat z velkého dobrodružství. Těšíme se ale i na vaši představu o víle Puntičce, mušce Zlatušce, pavoukovi Přízovi, moudré sově Chytře, hravému hadu Hadačovi či pohostinné ježčí rodinky Jehlových a dalších zvířátek z lesa. Vaší fantazii se meze nekladou. Do pohádky se s námi mohou vydat nejen předškoláci a žáci prvního stupně základních škol, ale samozřejmě i žáci druhého stupně. Pro ty, kterým by pohádkové téma už nestačilo, však máme i alternativu v podobě podtitulu letošní literární části soutěže Rozsviťme ČR, které zní „Pořád jsem to já“.

Od 7. října do 2. listopadu 2020 pak bude probíhat internetové hlasování a hlasování odborné poroty, z nichž vzejdou letošní vítězové.

Více se dozvíte v pravidlech:

Pravidla výtvarné části soutěže
Pravidla literární části soutěže