Roztroušená krása putuje do Žďáru nad Sázavou 

Mezinárodní přehlídka děl tvůrců s RS startuje 7. září.

Umění odjakživa pomáhalo vyrovnat se s tím, s čím se rozum vyrovnat neuměl. Své bolesti, strachy, nedokonalosti a nemoce člověk snáz překoná, když se k nim postaví aktivně. Právě to už léta ukazuje mezinárodní putovní výstava Roztroušená krása, která představuje díla tvůrců potýkajících se s nevyléčitelnou nemocí, roztroušenou sklerózou. 
 
Přehlídku tentokrát hostí Žďár nad Sázavou. Zástupci regionální pobočky pacientské organizace Unie Roska odstartují další štaci Roztroušené krásy 7. září od 17 hodin ve žďárské Knihovně Matěje Josefa Sychry. Součástí akce bude také beseda o aktivitách organizace Roska Žďár nad Sázavou, o roztroušené skleróze jako takové nebo i o tom, jak zkvalitnit život nemocných. 
 
"Diagnóza roztroušené sklerózy vždy zasáhne život svou nevypočitatelností. Je pokaždé nečekaná a záludná, mění přímočaré plány a neúprosně vysekává do života cestu nevyšlapaným křivolakým terénem." Tak popsala před pár lety eresku profesorka Eva Kubala Havrdová u příležitosti jiné výstavy děl pacientů s RS, Cesty za duhou. Ti, kteří přijmou výzvu, z ní mohou těžit. Mohou v sobě najít nové cesty, kterými mohou být třeba tvůrčí schopnosti. Právě ty mohou podle největší české odbornice na RS přispět k vyrovnání se s tvrdou realitou nemoci, pomoci ji uchopit a zvládnout.
 
Přijeďte se podívat do Žďáru nad Sázavou a prohlédnout si obrázky, fotografie a další výrobky těch, kteří se rozhodli najít v sobě životní sílu, odvahu a talent dělat věci, o kterých by si člověk předtím ani netroufl přemýšlet. Výstava potrvá do konce října.