Co přináší letošní Světový den RS?

Světový den RS si každoročně připomínáme 30. května. Mrkněte na malé kalendárium.


Jaké akce si letos k tomuto důležitému datu přichystaly po celé republice české neziskové organizace, lékaři i samotní pacienti?

29. 4. Rozsviťme ČR, Brno
10. 5. Výšlap na Prašivou, Ostrava
17. 5. SDRS + Rozsviťme ČR, Sanatoria Klimkovice
20. 5. Rozsviťme ČR, Hradec Králové
21. 5. Trousíme se do Břevnovského kláštera, Praha
25. 5. TK ReMuS, Praha
25. 5. Rozsviťme ČR, Plzeň
26. 5. Rozsviťme ČR, Teplice
27. 5. Světový den RS ve Stromovce, Praha
30. 5. SDRS + Rozsviťme ČR, Praha
30. 5. Nasvícení Petřínské rozhledny, Praha
4. 6. Rodinný den, Praha
7. 6. Rozsviťme ČR, Chomutov
7. 6. 21. Národní konference " Místo pro kvalitní život s RS", online na ZOOMu
11. 6. Rozsviťme ČR, Brno 
20. 6. Rozsviťme ČR, Liberec
22. 6. Rozsviťme ČR, České Budějovice

Světový den roztroušené sklerózy (World Multiple Sclerosis Day) každoročně připadá na 30. května s cílem zvýšit povědomí o této neurologické nemoci a podpořit lidi s touto diagnózou.

Poprvé byl vyhlášen v roce 2009 Mezinárodní federací roztroušené sklerózy (MSIF) a jejími členskými organizacemi. Od té doby se stal každoročním mezinárodním setkáním pacientů, odborníků a veřejnosti, kteří se spojují s cílem zvýšit povědomí o roztroušené skleróze (RS).

O nemoci je však potřeba mluvit nejen jeden den v roce, a tak se řada akcí koná v průběhu celého května a června. Probíhají happeningy, veřejné osvětové kampaně, diskuse a setkání, které mají za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o RS a podporovat solidaritu s pacienty, jejich rodinami a přáteli.

Organizace zaměřené na tuto již léčitelnou, ale dosud nevyléčitelnou nemoc se společně snaží o změnu ve vnímání roztroušené sklerózy ve společnosti, o zlepšení přístupu k léčbě a péči a o vytvoření většího porozumění pro ty, kteří s touto diagnózou žijí. Tím, že spojíme síly a budeme šířit povědomí o RS, jim můžeme pomoci odstranit stigmatizaci a zajistit podporu a naději na plnohodnotně prožitý život.