Tématem 20. ročníku Cesty za duhou je CESTA

20. ročník výstavy děl autorů s RS se uskuteční od 3. do 24. listopadu 2022 v pražských Dejvicích.


Tématem výstavy, kterou pořádá spolek Revenium ve spolupráci s NFI a společností Merck, je letos CESTA. "Je to opět velmi široké téma a nabízí řadu možností připomenout si vaše výpravy životem, krajinou, s rodinou, přáteli, do minulosti, do budoucna. Neboť, jak říká klasik - I cesta je cíl. Ve spojení s Nadačním fondem IMPULS si na cestu rozsvítíme," vzkazují pořadatelé.

Výstavu si letos budete moci prohlédnout v přízemí Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, v ulici Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6 – Dejvice.

Cesta za duhou je projekt, jehož cílem je představit díla autorů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní a ukázat pohled autora – pacienta na svou nemoc, své okolí, svět kolem sebe. Vystavují se kresby, malby, fotografie, keramika, práce s textilem, šperky… Každý volí různé způsoby sebevyjádření a autorů stále rok od roku přibývá.

Pravidelné pořádání výstav děl nemocných s roztroušenou sklerózou Cesta za duhou začalo v roce 2001 ve starokatolickém sociálně pastoračním středisku Communio. "Jako výstavní prostory jsou záměrně volena veřejně přístupná místa, kudy denně proudí kolemjdoucí. Chceme, aby se o nemoci a pracech pacientů s RS dozvěděli i lidé, kteří by běžně do galerie na podobnou výstavu nepřišli," dodává kurátorka s tím, že aktivita se stala tradicí a jakýmsi svátkem, kdy můžeme na chvíli zapomenout na obtíže, které RS přináší, a vychutnat si radost z uměleckých děl autorů, pro které se RS stala výzvou.

Více informací na webu https://cestazaduhou.cz.

Cesta za duhou 2022 pozvanka