Zelenáč ve světě RS

K letošnímu Světovému dni RS byl v premiéře uveden krátký film „Co tě nezabije…“ režiséra Tomáše Pokorného.


Mladý tvůrce si diagnózu roztroušená skleróza od lékařů vyslechl ve svých třiceti letech. Po půl roce deprese nyní našel s pomocí komunity a psychické pomoci Nadačního fondu IMPULS opět inspiraci k životu a k tvorbě a rozhodl se o tom začít točit. „Pilotní díl zobrazuje příběhy pacientů s RS a ukazuje, že i když Vám do života vstoupila nevyléčitelná nemoc, není důvod ztrácet smysl pro humor a vzdávat se,“ vysvětluje Pokorný. 

Brzy bychom se mohli dočkat dalších epizod tohoto antologického seriálu. Každá z nich se zaměří na jinou situaci. „První díl s názvem 'Zelenáč' je autobiografický a vypráví příběh o nově diagnostikovaném pacientovi a jeho setkání s dalšími ereskáři při infuzní terapii,“ říká režisér. Dodává, že cílem filmu je povzbudit lidi s RS, aby neztráceli smysl pro naději, optimismus a hlavně nepropadali depresi. „Rozhodně v tom nejsou sami a i v nejtěžší zdravotní situaci je vždy prostor vidět krásu života a podporu bližního.“

Pokud se vám snímek líbí, můžete přispět libovolnou částku bankovním převodem na ČÚ: 8888999000/2010 nebo prostřednictvím QR platby na konci videa, výtěžek půjde na pomoc lidem s RS.

Na natáčení se podílel profesionální štáb v počtu téměř třiceti lidí v produkci inhouse.tv, ve filmu byla použita hudba oblíbených kapel MYDY Rabycad a Bert & Friends.