Tisková konference registru ReMuS 2021

Připojte se k tradiční tiskové konferenci Registru pacientů s roztroušenou sklerózou ReMuS.


Přijměte prosím srdečné pozvání na naši tiskovou konferenci, která v současné atmosféře změn a rozličných turbulencí patří k jistotám, které každý z nás v životě potřebuje. Nadační fond IMPULS k příležitosti Světového dne roztroušené sklerózy každoročně, letos již podeváté, zveřejňuje nejnovější poznatky ze světa RS a registru ReMuS

V letoším roce jsme se během 35 minut podrobně podívali nejen na aktuální data z registru pacientů s roztroušenou sklerózou ReMuS, ale dotkli jsme se i problematiky očkování RS pacientů proti COVID-19 nebo mimořádné důležitosti psychoterapie.

Během online přenosu, jehož záznam je nyní k dispozici na našem YouTube kanálu, hovořilo o problematice RS hned několik odborníků.

 


Nejaktuálnější data z registru ReMuS a projekt Roztroušeně společně, který hraje velkou roli při detekci těch, kteří se neléčí ve specializovaných centrech, představil Ing. Jiří Drahota, projektový manažer registru ReMuS.

Doc. MUDr. Dana Horáková, PhD., lékařka zabývající se roztroušenou sklerózou již téměř 30 let, hovořila o nových datech v registru v souvislosti s Covid-19, nových lécích na roztroušenou sklerózu a účasti registru pacientů ReMus na mezinárodních výzkumných projektech.

O nezbytnosti a důležitosti psychoterapie pro RS pacienty v době pandemie Covid-19 a s tím souvisejících změnách životních postojů člověka či životním stylu pacientů a jeho dopadu na nemoc jako takovou hovořila prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, CSc., vedoucí Centra pro demyelinizační onemocnění Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze - největšího RS centra v ČR.

Děkujeme všem, kteří nám svou podporou umožňují pokračovat v tradici tiskových konferencí a společně s odborníky informovat o novinkách ze světa roztroušené sklerózy.

Tiskovou zprávu v plném znění naleznete zde: tisková zpráva ke stažení