Seven Summits

10. Maraton s roztroušenou sklerózou odstartovala krokovací výzva Seven Summits.


Seven Summits - Koruna planety - nejvyšší hory všech světadílů... V sedm týdnů trvající soutěži Seven Summits jste s námi mohli zdolat 7 vrcholů světových kontinentů v průběhu sedmi týdnů, a ujít tolik metrů, kolika jich dosahuje výška hory vyhlášené v daném týdnu. Takto jste mohli ujít svůj vlastní maraton. Začali jsme nejvyšší horou Austrálie a Oceánie se 4 884 m a skončili asijskou horou Mount Everest, což znamenalo na kterémkoliv místě ujít minimálně 8 848 metrů. 

Do soutěže se zapojily desítky soutěžících, jsme nadšeni a máme z vašich výsledků ohromnou radost!


M, jako MaRS, mapa, mountain, meta a možnosti, které má každý někde jinde.

Pro někoho byl výšlap na nejvyšší horu světa nepřekonatelný, a proto zapojili své rodinné příslušníky a přátele. Kdo mohl,  zdolal horu v jednom dni, kdo neměl takovou kondici, zdolal horu v průběhu daného týdne. Přihlásit se mohl každý, kdo měl chuť se hýbat, nebylo cílem se za každou cenu zničit, ale mít radost z toho, že jsem se na cestu vydal. Pravidelný pohyb je zejména pro pacienty s RS velice důležitý, chtěli jsme, abyste společně s námi načerpali novou energii!

seven summits

K sedmému týdnu roku, tedy k výstupu na Kilimandžáro, kam jsme šplhali od 15. února 2021, se pojí jedna jedenáct let stará vzpomínka, již bychom rádi zmínili. V roce 2010 proběhla Expedice Kilimandžáro, které se zúčastnila pětičlenná skupina pacientů a 12ti členný doprovodný tým složený z lékařských odborníků a šerpů. Posláním expedice bylo motivovat pacienty, jejich rodiny a přátele k aktivnímu boji s nemocí, která je stejně těžká a dlouhá jako výstup na nejvyšší horu Afriky. Více o celé akci, kterou NFI podpořil coby partner, čtěte v naší výroční zprávě. Přečíst si můžete i unikátní deníkové zápisky naší dlouholeté podporovatelky a RSkářky Aleny Filové Zedníčkové, která se expedice zúčastnila. 

Fotografie dosažených výsledků najdete ve FB události „SEVEN SUMMITS - Hýbej se a vyhraj!

Soutež skončila 14. března 2021. Vyhrál každý, kdo splnil všech 7 týdenních výzev. Soutěžili jsme o maratonské předměty, které byly oceněny v soutěži Ceny Fóra dárců 2020. Tři vylosovaní soutěžící navíc dostali zdarma nákrčník (horolezci s nickname Roberts, BedPic a Danuš). Gratulujeme!

Výsledková tabulka