Čtyři akordy pro eReSku

 V úterý 2. února od 19 hodin vás zveme na 3. benefiční koncert Pavla Pospíška a jeho hostů.


Původní projekt, který spatřil světlo světa jako oslava narozenin s přesahem, v loňském roce zaplnil obřadní síň v pražských Vysočanech. Za běžných okolností bychom se letos v téže síni sešli opět, tentokrát se však vezeme na druhé vlně omezení. A je to právě slovo omezení, které provází letošní benefiční koncert, který je věnován lidem, jež omezil sám život. 

"Pro tzv. eresku hrajeme už potřetí. Před dvěma roky jsme na podporu boje s roztroušenou sklerózou hráli s celkovým výtěžkem v hodnotě 18 400 Kč, vloni se částka věnovaná Nadačnímu fondu IMPULS vyšplhala dokonce na úžasných 28 513 korun," říká hudební a organizátor koncertu Pavel Pospíšek, který NFI dlouhodobě podporuje.

Vloni nesl koncert, který zorganizoval název Na kordy s akordy. O rok dříve rozeznělo obřadní síň Prahy 9 Roztroušené piano. Jak vysvětlit letošní název Čtyři akordy pro eReSku? "Omezení, které je tak příznačné pro dnešní dobu, se v několika rovinách promítá i do pojetí letošního koncertu," vysvětluje Pospíšek. Nehledě na koronavirus se lidé, kteří trpí roztroušenou sklerózou, s nimi potýkají každý den. Proto se letošní koncert nese na omezeném počtu akordů. A proč zrovna na čtyřech? "Volili jsme podle počtu stěn, které nám v této době tak zúžily svět," dodává Pospíšek.

Další informace o události, jakým způsobem lze přispět a samozřejmě také benefiční koncert samotný naleznete na portálu Darujme.cz, největší české platformě pro online darování. Stream bude možno spustit také na platformě Vimeo.