Pár informací před startem

Než zakleknete na startovní bloky letošního Maratonu s RS, máme na srdci pár věcí.


V pátek 6. března vypukne již 9. ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou. Opět se na vás těšíme na desítkách míst po celé České republice i na Slovensku. Seznam cvičišť najdete na našem maratonském webu, stejně tak program skupinových cvičení v Praze či informace o běhu Modřanskou roklí, který jsme nachystali na sobotu 7. března od 10 hodin.


Připojte se i individuálně

Každý, kdo chce, může přijít a cvičit, ale pokud zrovna nikde u vás v okolí není jedno z míst, kde probíhá MaRS maraton, připojte se vzdáleně, cvičte, běhejte, lyžujte a pošlete fotografii, nebo nasportované kilometry na fb nadačního fondu IMPULS. Podpoříte ty, kteří jsou stateční nemoci navzdory, kteří se nevzdávají. Zasílat své fotografie můžete prostřednictvím našich sociálních sítí nebo emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Na prvním místě zdravý rozum

Zároveň bychom chtěli poprosit: všude dbejte zvýšené opatrnosti. U vstupu připravte dezinfekci, své členy a přátele vyzvěte k dodržování hygienických zásad. Zkrátka zdravý rozum na prvním místě. Pokud někomu není dobře, na maratonu nemá co dělat. Jakýkoli náznak respiračního onemocnění prosím nepodceňujte. "Buďme ohleduplní a snažme se i lidem okolo ukázat, že MaRS je akce, kterou pořádají zodpovědní, rozumní lidé," apeluje Kateřina Bémová z NFI. Vhodné je řídit se doporučeními prof. Evy Kubala Havrdové, která sepsala vzhledem k současné situaci kolem šíření nového koronaviru.


přístroje pro pacienty s rs

V neposlední řadě bychom vás chtěli informovat, že jednou z věcí, na kterou budeme na maratonu vedle příspěvku na fyzioterapii pro pacienty s RS vybírat peníze, jsou dva přístroje pro RS centrum při VFN v Praze. Jedním z nich je váha Tanita, jejíž cena je 47 788 Kč. Od dárců máme na kontě zatím 35 % pořizovací ceny. 

Speciální váha umí nejen zvážit, ale také měřit procento svalové a tukové hmoty. Dále měří BMI, útrobní tuk, tělesnou tekutinu, bazální metabolismus, kostní hmotu a další. Informace o svalové a tukové hmotě, bude využita při plánování pohybových a cvičebních aktivit pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). Kontrola tělesné hmotnosti a pravidelný pohyb se považuje za nezbytnou součást léčby chronického neuroimunitního onemocnění jako je roztroušená skleróza (RS).

Druhým z přístrojů je vertikalizační stojan Meyra, který pomáhá pacientům, již se sami nezvládnou udržet ve stoji dostatečně dlouho, zatížit dolní končetiny, aby nedocházelo k jejich přílišnému oslabení a zkracování. Díky zatížení dolních končetin můžeme pomoci zmírňovat spastické napětí v dolních končetinách. Jeho cena je 78 900 korun. 

Přispět můžete také na účet: 

Váha: Číslo účtu vedeného u KB, a.s.: 19-2833670227/0100 VS: 47788 poznámka: VÁHA

Stojan: Číslo účtu vedeného u KB, a.s.: 19-2833670227/0100 VS: 789 poznámka: STOJAN

V případě potřeby vystavíme potvrzení o přijetí daru, které slouží jako doklad pro finanční úřad za účelem snížení daňového základu. Děkujeme!