Café v lese hostilo benefici Co oči nevidí

Benefiční koncert Co oči nevidí přinesl magicky kulatou částku 2222 korun pro pacienty s RS.

Milá komorní akce, jejíž výtěžek z dobrovolného vstupného i balíčků s drobným občerstvením šel Nadačnímu fondu IMPULS, proběhla 14. ledna v pražském klubu Café v lese. Během večera vystoupila rakouská zpěvačka a skladatelka Marley Wildhing, multižánrový slovenský hudebník Dušan Marko a skladatelka českého původu Marie De La Montagne.   
 
Celý večer připravila jako svůj závěrečný školní projekt studentka Hana Javůrková. "Měli jsme si vybrat nadaci, která je nám nějakým způsobem blízká. V mém blízkém okolí se nachází pár lidí s RS, takže volba byla jasná. S Marley se také známe již nějaký pátek a nápad se jí moc zamlouval," vysvětlila organizátorka, které patří velký dík za realizaci tohoto krásného večera pro naši organizaci, včetně skvělého nápadu s názvem, jenž je výstižný a zároveň má v sobě náboj i jinotaj. "Všichni kdo přišli, byli nadšeni. Myslím, že se akce velmi povedla a doufám, že ji někdy zoopakujeme," dodala Hana Javůrková.
 
Více informací a fotografie z koncertu najdete na webových stránkách Co oči nevidí.

Marley Wildhing je zpěvačka a skladatelka z Rakouska žijící v Praze. Hraje na několik nástrojů - havajské ukulele, baskytaru a řecké bouzouki a experimentuje i s jinými nástroji. Své multiinstrumentální dovednosti doplňuje na pódiích ovládáním looperu, na který nahrává vrstvy nástrojů, vokálů a perkusí. Vystupuje jak sólo, tak s kapelou.   
 
Dušan Marko je multižánrový slovenský zpěvák, skladatel a instrumentalista. Frontman skupiny Support Lesbiens.   
 
Marie De La Montagne je skladatelka českého původu, známá na evropské i britské scéně. Marie vydala své debutové album v roce 2018 a plánovanuje s ním vystoupovat celém světě. Nechme se okouzlit jejím hlasem i texty.