Roztroušeně spojeni s Ingrid Menky & Band

 Ve čtvrtek 24. října proběhne v Praze koncert na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou.


Ingrid Menky & Band společně vystoupí na benefičním koncertu ROZTROUŠENĚ SPOJENI, a podpoří tak registr ReMuS, jediný celostátní registr pacientů s roztroušenou sklerózou v České republice. V Novoměstské radnici v Praze 2 bude dne 24. října 2019 od 18:30 hodin koncert spojen s vernisáží obrazů slovenské malířky Henriety Rojkové a benefiční akcí české firmy BON BON. Výtěžek koncertu bude použit na podporu registru ReMuS.

Koncert, který je pořádán pod záštitou starostky Městské části Praha 2 Mgr. Jany Černochové, bude ve znamení česko-slovenského spojení. Večerem bude provázet česko-slovenská moderátorská dvojice Libor Matouš a Erik Michálek. Nadační fond IMPULS, který registr ReMuS od jeho vzniku v roce 2013 spravuje a provozuje, jej financuje z vlastních zdrojů a výtěžek koncertu bude směřovat právě na podporu jeho rozvoje.

„Šest let provozu registru ReMuS, do kterého je dnes zapojeno takřka 16 000 pacientů z předpokládaného celkového počtu 20-22 tisíc v České republice, ukázalo, jak potřebná a důležitá jsou data z reálné klinické praxe zejména pro lékaře, pacienty a státní instituce,“ řekla Jana Vojáčková, ředitelka registru ReMuS.

Ingrid Menky & Band připravili multižánrové hudební vystoupení spojené s tanečním doprovodem. „Myšlienku registra by sme chceli podporiť aj na Slovensku. Náš dar v podobe benefičného koncertu je začiatkom našiej vzájomnej spolupráce,“ prozradila Ingrid Menky, hlavní protagonistka koncertu.

Nezapomenutelný hudební večer zpestří doprovodný program. Na vernisáži obrazů spojené s benefičním prodejem děl pod názvem „Umenie spája“ slovenské malířky Henriety Rojkové si přijdou na své milovníci kombinované techniky s využitím taveného benátského skla a plátkového zlata. Česká rodinná firma BON BON představí originální českou recepturu kvalitní čokolády s mottem „No stress, no RS“ a doplní ji benefiční nabídkou svých výrobků.


roztrousene spojeni banner 380Koncert se uskuteční od 18:30 hodin ve Velkém sále Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Vstupné je 250 Kč (kapacitaomezena). Vstupenky v ceně 250 Kč lze objednat v NF IMPULS (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 777 742 583) nebo zakoupit osobně v MS Centru Všeobecné fakultní nemocnice Praha, na poliklinice Karlovo náměstí 32, 4. patro, budova A u paní Ing. Jany Michalcové. 

Prostor není bezbariérový.  Na koncertu budou pořizovány reportážní fotografie a videozáznamy.


Je pre nás cťou, že môžeme byť súčasťou benefičného koncertu na podporu registra českých pacientov s roztrúsenou sklerózou ReMuS.  Pracujem ako lekár s pacientami s touto diagnózou, preto mi táto myšlienka bola blízka, vznikla spontánne a prirodzene. Potreba registra má aj spoločenský rozmer. Register predstavuje cenný zdroj informácií a zohráva zásadný význam nielen pre pacientov ale aj pre odbornú verejnosť. Myšlienku registra by sme chceli podporiť aj na Slovensku. Náš dar v podobe benefičného koncertu je začiatkom našej vzájomnej spolupráce. 


Ingrid Menky & Band je multi-žánrové hudobno-tanečné zoskupenie. Každý člen funguje vo svojej profesii dlhšie, ale ako celok vystupujú už niekoľko rokov. K myšlienke spojiť umelecké sily ich priviedli pozitívne divácke ohlasy na vzájomné prepojenie hudby, spevu a tanečného umenia.  Repertoár zoskupenia tvoria rôzne hudobné žánre, zahraničné, česko - slovenské skladby, ich srdcovkou je aj šansón a muzikál. Za výsadu považujú svoju originalitu, vlastné aranžmány a skladby. Zúčastňujú sa na podujatiach a koncertoch, sami organizujú škálu rôznych kultúrnych akcií vrátane koncertov, kongresov, vernisáží a rôznych súkromných akcií po celom Slovensku a zahraničí. Spája ich láska k umeniu, ich víziou nie je byť komerčný, ale priniesť divákovi neopakovateľný umelecký zážitok.


Přidejte se k naší události na Facebooku a sledujte náš Instagram.