Kristina Fialová: Všechny děti by si zasloužily vyhrát

Přinášíme vám krátký rozhovor s ambasadorkou soutěže Rozsviťme ČR.


S NFI spolupracujete už nějakou dobu. Co vás k této spolupráci přivedlo? 
S NFI jsem se blíže seznámila ve chvíli, kdy se roztroušená skleróza objevila i v mojí rodině. Proto jsem se rozhodla, že nabídnu svou pomoc NFI tak, jak to nejlépe umím. Díky každoročním benefičním koncertům se nám daří shánět prostředky na podporu léčby RS.

Váhala jste, než jste nyní kývla na funkci ambasadorky soutěže Rozsviťme ČR? Jak jste si roli soutěžního porotce užila?
Přiznám se, že jsem ještě v žádné takové soutěži nebyla v porotě. O to víc mě nabídka nadchla a všechny obrázky jsem poctivě hodnotila.

Jaký přínos v celém projektu Rozsviťme Českou republiku spatřujete a co vás na něm nejvíce zaujalo?
Každý takovýto projekt je důležitý z hlediska šíření všeobecného povědomí a celkové osvěty o RS. V tomto případě bylo krásné i to, s jakým nadšením se do tohoto projektu zapojily děti.

Bylo pro vás jako pro hudebnici těžké hodnotit výtvarné umění? A bylo těžší vybírat vítěznou fotografii, nebo malované obrázky?
Obojí bylo těžké, protože všechny děti by si zasloužily vyhrát!

Podle jakých kritérií jste obrázky hodnotila? Dala jste spíše na prvotní pocit, nebo vás zaujalo neotřelé ztvárnění, či styl provedení? Překvapilo vás něco u jednotlivých děl?
Každý obrázek či fotka byla unikát, tudíž jsem se snažila brát v potaz celkový dojem z obrázku.


Kristina Fialová (30)

Po získání titulu absolutního vítěze na mezinárodní soutěži Michala Spisaka v polských Katovicích v roce 2013 se mladé violistce otevřely cesty na přední evropská pódia. Vedle pozvání na prestižní dánský Tivoli festival debutovala ve slavné TonhalleZürich a na MHF Pražské Jaro 2015 vystoupila se samostatným recitálem. Studovala v Brně, Praze, Kodani a Drážďanech. Koncertuje po celém světě, natočila již 6 CD pro české nahrávací společnosti Supraphon a ArcoDiva a dánskou nahrávací společnost DACAPO. Hraje na italskou violu „Carlo Antonio Testore - Contrada 1745“, patří mezi Pirastroartists a hraje výhradně na struny této značky. Již několik let spolupracuje také s Nadačním fondem IMPULS, který pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou. Více informací najdete na oficiálním webu Kristiny Fialové.