Světový den roztroušené sklerózy přinese řadu akcí

Na 31. května se chystají koncerty a premiéra filmu. Těšit se můžete i na Den otevřených dveří v RS centru.


Život s roztroušenou sklerózou je těžký, každý den přináší nové výzvy, které potřebují nová rozhodnutí." To je hlavním mottem Světového dne boje proti roztroušené skleróze (RS), který každoročně upozorňuje na úskalí nemoci a informuje o příznacích i možnostech léčby a podpory pacientů. 

Osvětová kampaň si klade za cíl upozornit na fakt, že RS neznamená dnes nutně invalidní vozík, ale díky včasné moderní léčbě a aktivním způsobu života lze vést plnohodnotný společenský a pracovní život.


společný jmenovatel: osvěta

V rámci Světového dne RS se po České republice koná řada podpůrných akcí, které mají společného jmenovatele – osvětu. „Všechny akce jsou navzájem sdílené a akce, které se konají v Praze, jsou součástí společné platformy všech, kterým záleží na těch, jejichž nezvaným společníkem je roztroušená skleróza,“ říká předsedkyně správní rady Nadačního fondu IMPULS (NFI) Kateřina Bémová.

NFI společně s MS Rehab a Všeobecnou fakultní nemocnicí zvou 31. května 2017 mezi 13. – 16. hodinou na Den otevřených dveří na MSC na Karlově náměstí. Zájemci si budou moci prohlédnout prostory RS centra, budou mít možnost konzultací s lékaři a dalšími odborníky a budou si moci také vyzkoušet neurostimulátor nebo mobilní aplikaci pomáhající pacientům s RS. Součástí odpoledne je rovněž několik přednášek.


hudbou a filmem proti eresce

Společně proti RS aneb s RS život nekončí – tak se jmenuje akce v Pražské křižovatce, která je společným projektem pacientských organizací - SMS, pacientského sdružení aktivních lidí s RS, UNIE ROSKA a Nadačního fondu IMPULS. Ve středu 31. května od 19 hodin zde proběhne Koncert ke Světovému dni RS a premiéra dokumentárního filmu Roztroušený svět.

Po projekci absolventského snímku studentů SPŠ ST Vojty Staňka a Filipa Tatara se můžete těšit na hudbu Hanky Robinson a Pavla Šporcla, která hladí po duši. „Jak lépe přiblížit život s RS a upozornit na úskalí této nemoci mladé lidi, kteří se s ní doposud nesetkali a pro něž tato informace může znamenat zásadní rozdíl v kvalitě jejich dalšího života, než přímým svědectvím člověka, který se s touto nemocí potýká,“ komentuje Kateřina Bémová.

Večer, který moderuje Martina Kociánová, se koná pod záštitou místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka. Vstupenky jsou zdarma. Rezervovat je můžete na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Výtěžek dobrovolného vstupného bude věnován Nadačnímu fondu IMPULS na registr ReMuS, jehož cílem je získat spolehlivá a nezávislá data a pomoci vědě a výzkumu najít lék, který jednou RS vyléčí. Partnerem akce je ČEZ.

Na další akci zve poslední květnový den také Unie ROSKA, která pořádá Benefiční koncert spojený s oslavou 25. výročí založení organizace. Od 19 hodin v KC Zahrada na Praze 11 čeká posluchače něco mladého rockenrollu od Classic Jazz Collegium a trocha starého jazzu s Bobem Zajíčkem.


pozvánky

  • Denotevrenych800
  • PrKrizovatka_koncert800_1
  • PrKrizovatka_koncert800_2
  • Roztrouseny_svet800