Zasaďme slunečnici, rozsviťme Českou republiku

Sázení slunečnic po celém Česku má veřejnosti přiblížit vážnou diagnózu roztroušené sklerózy.


Cílem nového osvětového projektu je zároveň zlepšení možností a dostupnosti léčby a rehabilitační péče o pacienty s RS. „Společnými silami chceme vybrat dostatek finančních prostředků, které umožní žít nemocným plnohodnotný život nemoci navzdory,“ upřesňuje Kateřina Bémová za Nadační fond IMPULS, který je s podporou Unie Roska iniciátorem akce.

Symbolem kampaně je slunečnice. Její jadérka představují jednotlivé pacienty, okvětní lístky slunečnice zase aktivity NF IMPULS a pacientských organizací. Stonek symbolizuje zdravou populaci, o níž se potřebují lidí s „ereskou“ opřít a listy na stoncích znázorňují podané pomocné ruce rodiny či přátel. „Každé ráno otáčí slunečnice hlavu za sluncem, jde vstříc nové naději - tak, jako pacienti s vážnou diagnózou,“ dodává Kateřina Bémová.

Happeningy startují v Praze, Ostravě, Jihlavě, Českých Budějovicích a Teplicích 6. června 2017 v 10 hodin. Pacienti s RS, jejich lékaři, sestry, představitelé města, místní firmy, Nadační fond IMPULS, Unie Roska a podporovatelé přijdou osadit veřejné pozemky rozkvetlými slunečnicemi na znamení podpory lidí s RS.

Připojte se k nám. Zasaďte slunečnici a rozsviťte společně s námi Českou republiku! 


KDE letos sázíme?

PRAHA
(Kateřinská zahrada, vchod proti lékárně na rohu ulic Ke Karlovu a Na Bojišti, branka ve zdi a dále po směrovkách)

OSTRAVA
(Sanatoria Klimkovice, Hýlov 24)

ČESKÉ BUDĚJOVICE
(Lidická ulice mezi Státní vědeckou knihovnou a KD Gerbera)

JIHLAVA
(průtah ulice Hradební)

TEPLICE
(park Milady Horákové - v blízkosti vlakového a autobusového nádraží – Nádražní nám., záhon u kašny)


Záštitu projektu poskytl vicepremiér Pavel Bělobrádek, který sám nemocí trpí.

Ti, kdo na akci nemohou přijít, mohou nemocné s RS podpořit také tím, že si doma zasadí slunečnici a fotografii budou sdílet s hashtagem #rozsvitmecr na facebook.com/nfimpuls/ a na svých sociálních sítích.