Roztroušený svět veterináře Romana Kvapila

Roztroušený svět. Tak se jmenuje nový krátkometrážní dokumentární absolventský film Vojty Staňka a Filipa Tatara.


Snímek, který v těchto dnech pomalu dokončují studenti 4. ročníku oboru filmové tvorby Střední průmyslové školy sdělovací techniky v Panské, vypráví životní příběh veterinárního lékaře Romana Kvapila, který už 14 let bojuje s roztroušenou sklerózou. Dokument odhaluje, jak nemoc změnila jeho život, jak se potýkal s následky choroby, jak se s ní dokázal smířit, a tak nad ní částečně zvítězit.

„Naším cílem je dostat tuto zákeřnou nemoc do povědomí široké veřejnosti, a tím pomoci včasné diagnóze a následné léčbě čerstvě diagnostikovaných pacientů,“ říkají tvůrci a dodávají: „Brzká diagnóza u této nemoci je jedna z nejdůležitějších věcí. V případě pozdní diagnózy a přehlížení příznaků může mít roztroušená skleróza i fatální následky. Nezapomínejme na to, že tato nemoc může postihnout každého z nás.

Režisér Vojta Staněk a jeho asistent Filip Tatar, který má zároveň na starosti produkci filmu, jsou aktuálně ve fázi hrubého střihu. Při tvorbě dokumentu se jedná o část, která podle nich vyžaduje největší časovou náročnost. „Spousty verzí sestřihu a desítky hodin strávených ve střižně ovšem přínášejí své výsledky. Blížíme se do finále,“ sdělili na facebookové stránce snímku filmaři.

Po dokončení hrubého střihu tvůrce čeká kompletace obrazové složky, hudba a zvuková postprodukce s finálním zvukovým mixem. Premiéra snímku je naplánována na letošní jaro. Film, který vzniká ve spolupráci s Nadačním fondem IMPULS, bude posléze k vidění na internetu a možná i v České televizi. „Máme ambice dostat se také na některé z českých či zahraničních festivalů,“ prozrazuje Vojta Staněk.

Zatím si můžete pustit trailer snímku, který měl premiéru na pražském Maratonu s roztroušenou sklerózou, kde běžel celý víkend ve smyčce na obrazovce u recepce Fitness Action. Tamtéž byly k dostání také filmové plakáty a placky. 

 

Roztroušený svět - Oficiální trailer from Vojtech Stanek on Vimeo.


PARTNEŘI FILMU

Nadační fond IMPULS

SPŠ ST

Biofilms

Panalux

Cinepost

Los Rentalos


Fotogalerie

  • roztrousenysvet1_galerie
  • roztrousenysvet2_galerie
  • roztrousenysvet3_galerie
  • roztrousenysvet4_galerie
  • roztrousenysvet5_galerie
  • roztrousenysvet6_galerie
  • roztrousenysvet7_galerie