Aby se vaše děti nemusely bát

Pomozte nám změnit budoucnost. Podpořte výzkum a sběr dat o roztroušené skleróze do registru ReMuS.


Roztroušená skleróza je komplikované onemocnění, na které zatím není znám lék, který by ji vyléčil. V zahraničí se nové účinné léky testují neustále. Proto je třeba mít k dispozici kvalitní ověřená data, aby se tyto léky mohly dostat k našim pacientům co nejdříve.  

Až do roku 2013 sběr dat na celostátní bázi v České republice chyběl.

Z podnětu lékařů i samotných pacientů na sebe vzal tento úkol Nadační fond IMPULS. V květnu 2013 spustil projekt celostáního registru pacientů s roztroušenou sklerózou. Byl to velký závazek. Nejen pro značný rozsah projektu, ale i nemalou finanční náročnost. Aby získaná data přinesla kýžený efekt, je totiž nutné průběh nemoci a její léčbu sledovat a analyzovat dlouhodobě. Jen s pomocí dlouhodobě fungujícího jednotného registru je totiž možné medicínský výzkum posunout dál. 

Jen za první 3 roky se do registru zapojilo 8 353 pacientů z celé republiky (30.6.2016), tedy více než polovina z předpokládaného počtu všech lidí bojujících s roztroušenou sklerózou u nás. Děkujeme všem, kteří jej jakkoliv podpořili.

Pomozte nám i Vy zlepšit úroveň zdravotní péče a vybudovat svět bez roztroušené sklerózy. Pomozte svým darem na provoz jediného celostátního Registru pacientů s roztroušenou sklerózou. 


Číslo účtu

2600340999/2010
Fio banka, a.s.