Rozsviťme Českou republiku

Letošní Světový den roztroušené sklerózy připadl na 30. květen. Nadační fond IMPULS v rámci této události připravil už 2. ročník osvětové kampaně Rozsviťme ČR, která si klade za cíl podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou a zlepšit jejich možnosti a dostupnost léčby a rehabilitační péče. Happeningy proběhly v několika městech: 

23. 5. v Ostravě
26. 5. v Kostelci nad Orlicí 
27. 5. v Uherském Hradišti
28. 5. v Teplicích
28. 5. v Plzni
30. 5. v Praze
30. 5. v Českých Budějovicích
5. 6. v Jihlavě
6. 6. v Liberci
12. 6. v Brně 
21. 6. v Kostelci nad Labem

Pacienti s RS, jejich lékaři, sestry, představitelé města, místní firmy, nadační fond, Unie Roska a podporovatelé osadili veřejné pozemky rozkvetlými slunečnicemi na znamení podpory lidí s RS. Kampaň však stále nekončí a bude probíhat až do podzimu. Připojit se totiž můžete i z domova. Zasazením semínka slunečnice či vysazením sazenice. Stejně jako loni budeme rádi, když nám budete posílat obrázky svých vzrostlých slunečnic.

Rozsvitme540x339 

SOUTĚŽ

Zároveň vyhlašujeme 2. ročník soutěže Rozsviťme ČR. Kreslete, malujte, vystřihujte, nalepujte a posílejte nám elektronicky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. i fyzicky na adresu NF IMPULS (Zelený pruh 1294/52, 147 08 PRAHA 4) obrázky slunečnic. Letošní soutěž je rozdělena do tří kategorií - předškoláci, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a o vítězi tentokrát vedle odborné poroty rozhodne také internetové hlasování, které bude spuštěno na našich webových stránkách.

Rozsvitme Soutez540x339

A to není vše! Soutěžit budeme tentokrát i na poli literatury. Na téma slunečnice můžete psát básně, fejetony, povídky i jiné útvary. Literární soutěž má rovněž tři kategorie - školáci, středoškoláci a dospělí. Přejeme vám krásné kreativní léto a těšíme se na vaše díla!

Sledujte náš web a Facebook, aby vám nic neuteklo!