Světový den RS klepe na dveře

Jako každoročně se i letos 30. května uskuteční Světový den roztroušené sklerózy. Ani v době koronavirové nezahálíme a jako obvykle pro vás k tomuto datu chystáme několik akcí.

Vzhledem k situaci je vše zatím ve stadiu příprav, o konkrétních datumech, místech a časech vás budeme průběžně informovat, ale už teď je jisté, že 4. ročník projektu Rozsviťme Českou republiku bude a slunečnice po republice zasadíme! První místa a termíny jsou již uvedeny na stránce projektu. Zároveň vyhlásíme další ročník výtvarné a literární soutěže, která se každoročně těší vašemu velkému zájmu.

Rozsvitme380x282 

Pro děti pak máme ještě jedno speciální překvapení. Bohatě ilustrovanou pohádku o víle Puntičce ze Slunečného koutku, která při hledání ztraceného kocoura Proužka potkává staré i nové přátele a s pomocí bylinek jim pomáhá od řady neduhů. Sama se při tom zbavuje dávných strachů a objevuje v sobě ztracené i nové schopnosti. Puntička Evy Vychodilové vychází ve spolupráci s Nadačním fondem IMPULS v rámci projektu Rozsviťme ČR na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou, kteří musí stejně jako hlavní hrdinka i některé z dalších postav den co den překonávat nové výzvy. Není náhodou že její nejoblíbenějšími květinami jsou slunečnice, které jsou symbolem naděje a podpory všem s nevyléčitelnou nemocí.

Punticka obal

Ještě do konce května můžete přispívat na psychoterapii ve sbírce Společně proti roztroušené skleróze, která běží na portále Darujme.cz. Sbírku jsme spustili u příležitosti letošního Koncertu pro IMPULS, který se kvůli pandemii musel uskutečnit bez posluchačů prostřednictvím online streamu na Youtube a na TV Noe, která ještě v úterý 26. května od 16 hodin odvysílá reprízu přímého přenosu. Nenechejte si ujít jedinečné spojení houslí, viol a violoncell v podání naší ambasadorky Kristiny Fialové a jejích hostů.

Každoročně se na konci května koná také tisková konference Registru ReMuS. Ta je sice letos zrušena, o výstupy z registru pacientů s RS společně s novými příběhy těch, kteří bojují s nevyléčitelnou nemocí, však nepřijdete. Můžete si ji pustit online na Youtube. Více se dozvíte také v článku Registr pacientů s RS se zaměří na bezpečnost.

 

Budeme také rádi, když si něco málo o novinkách v registru poslechnete od jeho ředitelky Jany Vojáčkové ve videu zveřejněném v rámci 18. národní konference Místo pro kvalitní život s roztroušenou sklerózou, která se 20. května uskutečnila poprvé v historii nikoliv naživo, ale on-line. Chtěli bychom vás poprosit, abyste nám pomohli zmapovat metodou „akutního záchytu“ celkový zásah RS pacientů novým typem koronaviru. Více se dozvíte v článku Akutní záchyt Covid-19 a RS. Děkujeme! 

Sledujte naše stránky a náš Facebook, o všech chystaných akcích vás budeme průběžně informovat.

Děkujeme, Váš NFI