Maraton nekončí, jedeme dál!

9. ročník 24hodinového cvičebního Maratonu s roztroušenou sklerózou napříč Evropou i všemi věkovými kategoriemi na podporu nevyléčitelně nemocných je sice oficiálně za námi, vyhlašujeme však jeho pokračování.

Maraton s roztroušenou sklerózou nekončí, jedeme dál!   

Vážíme si toho, že jsme si ve většině letos cvičících míst ještě stihli společně zasportovat, bohužel jsou i města, která musela kvůli velké nemocnosti akci na poslední chvíli zrušit nebo měla termín posunutý kvůli jarním prázdninám, a vzhledem k momentální situaci jej nyní musí odložit naneurčito, jako třeba Teplice nebo Liberec. 

Pojďme společně podpořit nejen nemocné s RS v těchto městech a krajích, ale obecně všechny ty, kterým byly kvůli nouzovému stavu zrušeny pravidelné cvičební lekce a kurzy. Přitom kdy jindy než teď je potřeba udržet si dobrou fyzickou, ale také psychickou kondici. A toho můžeme docílit zejména pohybem. Proto pojďme cvičit, pojďme nadále podporovat maratonskou myšlenku na dálku, tak jako to už během cvičebního víkendu udělala řada z vás z domova, ze sjezdovky, z lesa, z otužovacího ponoru, z procházky… 

Nepolevujte ve výdrži, udělejte si každý den čas alespoň na krátké protažení, na běh parkem, domácí posilování nebo zdravotní túru. Na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím sociálních sítí nám posílejte fotografie, videa a zdravice, rádi je vysdílíme, a podpoříme se tak navzájem ve vytrvalosti, vůli a dobré náladě. A tomu z vás, kdo pošle nejvíc našlapaných kroků, najetých kilometrů na nějakém stroji doma či na kole, pokud bydlíte u lesa a podobně, pošleme jednu slunečnici - obrázek ze 3. ročníku soutěže Rozsviťme ČR. Vybírat si už teď můžete na stránkách jednotlivých podstránek s hlasovánímDěkujeme a těšíme se na zprávy o tom, jak se hýbete! 


A jak jsme si užili letošní MaRS maraton v pražské Libuši? Koukněte na úžasný sestřih od www.petrvrestiak.com. Díky!

Další informace najdete na našem maratonském webu www.maratonmars.cz a mnoho fotografií z maratonu na mnoha místech ČR i v zahraničí na facebookových stránkách NFI a Maratonu cvičení s RS

Letošní účast byla sice vzhledem k situaci slabší než v posledních letech, přesto se nás sešlo přes dvě tisícovky a vybralo se přes 370 tisíc korun na podporu fyzioterapie pacientů s RS. Více najdete v tiskové zprávě. Ještě jednou velký dík a:

Sportujte s námi proti eresce!

 

 mars letak2